شرایط عمومی گارانتی:

محدوده گارانتی برای عیوبی است که ناشی از اشکالات تولید در خودرو باشد که مدت آن بر حسب زمان و کیلومتر در ابتدای کتابچه گارانتی ذکر شده است. رفع این ایرادات بدون اخذ هیچگونه هزینه ای از مشتری – به صورت رایگان –  برای ایشان برطرف خواهد شد.

کلیه کارشناسان گارانتی عاملیتهای مجاز شرکت آلفاموتور با رعایت خط مشی شرکت و بروز رسانی دانش خود، همواره سعی در اجرای سریع امور گارانتی خواهند داشت.

اولین سرویس خودروهای آلفارومئو (سرویس رایگان 5000 کیلومتر)، در کیلومتر 5000 و یا 3 ماه از تاریخ شروع گارانتی(هرکدام زودتر فرارسد) می بایست انجام شود. این سرویس رایگان می باشد.

کليه تعميرات صورت گرفته در عامليتهاي مجاز شرکت آلفاموتور به مدت 2 ماه يا سه هزار کيلومتر (هر کدام زودتر حادث شود) تحت پوشش گارانتي مي باشد.

·   برخی از قطعات، اجزاء و سیستمها با توجه به ماهیت و نوع کاربری، گارانتی محدودتری دارند که در جدول ذیل آورده شده اند:

 

نام قطعه /سیستم

مدت زمان گارانتی

استارت و استاپ

یکسال یا 20000 کیلومتر

باتری خودرو

یکسال یا 20000 کیلومتر

کمک فنر

دوسال یا 40000 کیلومتر

سیستم صوتی شامل ضبط، آمپلی فایر، ساب ووفر و باندها

یکسال از تاریخ شروع گارانتی

شارژ گاز کولر

دوسال از تاریخ شروع گارانتی

لاستیک

یکسال از تاریخ شروع گارانتی

 

 

مواردی که تحت پوشش گارانتی نمی باشند:

 1.    قطعاتی که به طور عادی مصرفی بوده و یا در معرض استهلاک قرار دارند و یا در سرویس های ادواری مورد نیاز خواهند بود که شامل: بنزین، سرریز کردن و یا تعویض انواع سیالات ( مانند مایع شیشه شوی و مایع خنک کننده موتور )، روغنها و روانکارها (مانند روغن موتور، ترمز هیدرولیک گیربکس، دیفرانسیل )، فیلترها، لنت ترمز، تسمه ها، شمع ها، دیسک ترمز، کیت کلاچ، لاستیک ها، تیغه های برف پاک کن و لامپها می باشند.
  •    کلیه قطعات مصرفی خودرو از تاریخ شروع گارانتی به مدت 3 ماه یا 5000 کیلومتر – هرکدام زودتر حادث شود- (سرویس اولیه رایگان) تحت پوشش گارانتی می باشند بجز تسمه ها و شمع (تا اولین تاریخ تعویض) و لامپها (هزار کیلومتر یا یک ماه از تاریخ شروع گارانتی).
  •    چنانچه جهت رفع ایراد گارانتی نیاز به تعویض قطعه مصرفی باشد، آن قطعه نیز تحت پوشش گارانتی تعویض خواهد شد.
  •    چنانچه بروز اشکال در قطعات مصرفی به تشخیص شرکت آلفاموتور ناشی از کیفیت پایین تولید باشد، تعویض قطعه مذکور تحت پوشش گارانتی صورت خواهد گرفت.

 2. بازدیدها، تنظیم و چک کردن ها، سرویس های ادواری (بجز سرویس اولیه رایگان)، استفاده از دستگاه عیب یاب، بالانس چرخ، رگلاژ دربها، تنظیم ترمز دستی، شستشوی انژکتور و سیستم سوخت رسانی، تنظیم زوایای چرخ ها و آچارکشی.

 3. صدماتی که به علت عدم استفاده طولانی مدت از خودرو به آن وارد می شود مانند خسارت ناشی از روغن موتوری که به دلیل عدم روشن شدن طولانی مدت موتور به آن وارد می شود و یا خالی شدن باتری به واسطه عدم استفاده از خودرو برای مدت زمان طولانی، هرگونه آسیبی (اعم از طبیعی و یا غیرطبیعی) به رنگ و بدنه خودرو که ناشی از توقف طولانی آن باشد.

 4. خسارت وارد به خودرو به دلیل عدم سرویس و نگهداری صحیح، عدم مراجعه ی به موقع سرویس های ادواری، عدم استفاده از سوخت مناسب، روغن ها وو روانکارهای توصیه شده در کتابچه راهنمای مشتریان و گارانتی.

 5. استفاده از قطعات غیراصلی و تایید نشده توسط شرکت آلفاموتور.

 6. خسارت وارد به خودرو ناشی از حوادث طبیعی و غیرطبیعی مانند باران اسیدی، تگرگ، سیل، طوفان، آتش سوزی، سرقت، زلزله، تصادف و مسابقه دادن.

 7. قطعاتی که به مرور زمان در معرض استهلاک و به صدا افتادن می باشند مانند: روکش صندلی، فرمان، تودوزی، صندلی و لاستیکهای درب و شیشه.

 8. آسیب دیدگی ناشی از حمل بار غیرمجاز و زیاد و همچنین جابجایی نامناسب خودرو.

 9. هرگونه زیان احتمالی و هزینه های اضافی خارج از حوزه گارانتی مانند : خسارت عدم استفاده از خودرو، هزینه هایی مانند پارکینگ، کرایه خودرو، اقامت احتمالی، هزینه های سفر و سایر هزینه ها و زیانهای اقتصادی.

 10. هرگونه آسیب و خسارت به خودرو که در اثر عدم توجه به علائم هشدار دهنده و یا عدم رعایت دستورالعملهای نگهداری در خودرو پدیدار گردد مانند: عدم توجه به علامت هشدار تعویض لنت ترمز که نتیجه آن خرابی دیسک ترمز خواهد بود.

 11. هرگونه آسیب دیدگی رنگ بر اثر حمل و نقل، فضولات پرندگان، عناصر جاده ( مانند شن، ماسه، سنگریزه، گرد و غبار)، ریخته شدن مواد شیمیایی و نظایر آنها.
   

 

 

شرایط ابطال گارانتی خودرو

·   عدم انجام هریک از سرویس های ادواری و سرویس اولیه 5000 کیلومتر.

·   هرگونه تغییر یا تعمیر غیرمجاز در بدنه، شاسی و سیستمهای تعلیق، انتقال قدرت و الکترونیکی.

·   دستکاری یا جداکردن کیلومتر شمار خودرو، به غیر از مواردی که توسط عاملیت مجاز صورت می پذیرد.

·   نصب هرگونه تجهیزات و آپشنهای تایید نشده توسط شرکت آلفاموتور و یا اصلاحات صورت گرفته توسط شرکتهای تایید نشده.

.  انجام هرگونه تعمیرات و یا سرویس در خارج از عاملیت های مجاز شرکت آلفاموتور.

 

شما می توانید سوالات خود را در خصوص موارد گارانتی از طریق ایمیل  Warranty@alfamotor.ir :
با واحد گارانتی در میان بگذارید.

اخبار و رویدادها